Postet nga: parashikimi i motit

Prishet moti, kthehet dimri

Temperaturave të larta që mbizotëruan mbi vendin tonë këtyre ditëve, po u vjen fundi.

E mërkura, me diell e vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të mërkurën.

Moti gjatë javës, me diell

Instituti Hidrometeorologjik ka publikuar të dhënat për motin për 5 ditët në vijim.

Moti nesër, reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, reshjet më të theksuara priten në jug dhe ...

Nga e marta kthehet moti i ftohtë

Në pesë ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore.

Të hënën bie borë

Kosova do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen përgjatë Mesdheut, që depërtojnë edhe mbi rajonin tonë.

Moti nesër, riga shiu e fjolla bore

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore.

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin në 5 ditët e ardhshme.