Postet nga: parashikimi i motit

Vjen moti i ftohtë

Për dallim nga dita e djeshme, kur temperaturat maksimale kanë lëvizur nga 13 gradë në rrafshin e Kosovës deri në 17 C° nē rrafshin e Dukagjinit, situata meteorologjike parashihet ...

Moti sot dhe nesër

 

Moti nesër, pa kurrfarë reshjesh

Fushat me presion të lartë të ajrit të cilat kanë përfshirë vendin do të mbeten të qëndrueshme edhe gjatë ditëve në vijim.

Moti sot, me vranësira e me diell

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Moti të premten dhe të shtunën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të ...

Nesër borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në ...

Moti sot, paradite mjegull, pasdite me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i qetë.

Moti të premten e të shtunën, me diell e vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.