Postet nga: parashikimi i motit

Nga nesër mot me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dy ditët e ardhshme do të ket mot  kryesisht të vranët, të shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Moti sot, me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Moti gjatë javës së ardhshme, vijnë temperatura me origjinë afrikane

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane.

Sot, mot i vranët e vende-vende me shi

Dita e diel do të karakterizohet me vranësira të shpërndara.

Moti sot e nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe i ndryshueshëm.

Mot me shi të premten e të shtunën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe i ndryshueshë...

Moti sot me vranësira, në vise malore riga shiu

Moti sot do të jetë pjesërisht me diell dhe vranësira.

Parashikimi i motit, sot me diell, nesër reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situata meteorologjike do të mbetet stabile edhe gjatë ditës së sotme.