Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot, pasdite reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 10 gradë Celsius.

Moti të mërkurën e të enjten

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë Celsius, ...

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Gjatë ditës së sotme pritet të mbretërojë mot i ftohtë, e ditën e mërkurë rryma ajrore të ngrohta nga Mesdheu dhe Evropa Qendrore do të rrisin ...

Moti gjatë javës së ardhshme

Këtë javë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas.

Moti nesër e pasnesër (FOTO)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me ditët e fundit.

Moti të mërkurën dhe të enjten (FOTO)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë në vendin tonë do të mbajë mot i qetë, me mjegull dhe kryesisht i vranët, ...

Moti i vranët, ngrica dhe mjegull

 

Moti për pesë ditët e ardhshme

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.