Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar sot se në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Moti sot, i vranët dhe me shi

Sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. Në pjesën e parë të ditës në shumë vende do të ketë reshje shiu, ndërsa pasdite do të ketë ...

Moti të mërkurën e të enjten, i vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

Moti javën e ardhshme, temperaturat shkojnë deri në 18 gradë celsius

Mbi vendin tonë gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell.

Moti sot, me diell dhe temperatura të larta

Dita e parë e marsit në vend “do të vijojë me mot të bukur dhe me temperatura maksimale në vlerat e normales për muajin që po hymë”, bën ...

Moti nesër e pasnesër, me shi e borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të ketë reshje shi dhe në vendet malore edhe reshje bore.

Rikthehet bora në Kosovë, priten edhe erëra të forta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të butë, me diell dhe vranësira të cilat nga ...