Postet nga: parashikimi i motit

Moti sot në Kosovë, temperatura deri në 21 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Moti sot, i vranët dhe me shi

Të dielën në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Moti sot, temperatura deri në 15 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht ...

Moti në Kosovë në 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në vendin tonë në pesë ditët e ardhshme temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri në 2 gradë Celsius, ...

​Moti sot me riga lokale shiu, të shoqëruara me borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se pjesa e parë e ditës së sotme do të shoqërohet me mot kryesisht me diell, por duke filluar nga pasditja, ...

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar sot se në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se pesë ditët e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Moti sot, i vranët dhe me shi

Sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. Në pjesën e parë të ditës në shumë vende do të ketë reshje shiu, ndërsa pasdite do të ketë ...