Postet nga: para të falsifikuara

Iu gjetën monedha metalike të falsifikuara, policia arreston dy të dyshuar në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se njësitet policore pasi kanë ndaluar veturën në të cilën gjendeshin dy burra ku pas kontrollimit tek ta janë gjetur disa ...

Deponohen mbi 200 euro të falsifikuara në bankë

Një grua ka raportuar në Prishtinë se në intervale të ndryshme kohore, në bankë janë deponuar 461 monedha që dyshohet se janë të falsifikuara.

Raportohen tri raste të deponimit të parave të falsifikuara në banka

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë raportuar tri raste të deponimit të parave të falsifikuara në dy banka në Prishtinë dhe në një bankë në Lipjan.

Policia kap para të falsifikuara në Suharekë dhe Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka marrë dy raportime nga qytetarët për kartëmonedha të falsifikuara.

Gjilan, bleu barna me 100 euro të falsifikuara

Një pronar i një barnatoreje ka raportuar se një klient ka blerë barna me një kartëmonedhë 100 euro që dyshohet të jetë e falsifikuar.

Maqedonasi tentoi ta paguante gjobën e Policisë me 500 euro false

Një tentim i çuditshëm i përdorimit të parasë falsifikuar ka ndodhur para dy ditësh në qytetin e Hanit të Elezit, njofton Policia e Kosovës.

Suharekë, sekuestrohen 500 euro të falsifikuara

Dje në Suharekë Policia ka  sekuestruar 500 euro të falsifikuara. Në raportin 24 orësh thuhet se ankuesi ka raportuar se gjatë kontrollimit të deponimit të parave në bankomatin e bankës, ...

Istog - Paguan me para të falsifikuara