Postet nga: para false

I dyshuari pranon se ka para të dyshuara false, prokurori e liron në procedurë të rregullt

Policia e Kosovës, ka njoftuar se një person i dyshuar në Suharekë, e ka pranuar se posedon para false.

Në Prishtinë e Gjilan, kapen valuta 100 euroshe false

Dy raste të dyshuara të falsifikimit të parave, me valutë të njejtë nga 100 euro, janë raportuar në Policinë e Kosovës, brenda 24 orëve të fundit. Një person dyshohet se ...

Paraburgim për pesë kamerierë, dyshohen se prodhuan dhe u kthenin klientëve para false

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër pesë të pandehurve B.B., T.P., V.Z., L....

Dosja e Prokurorisë për pesë kamarierët që prodhuan dhe u kthenin klientëve për kusurë para false

Prokuroria në Prizren ka kërkuar paraburgim për pesë kamerierët me inicialet B. B., T. P., V. Z., L. E., dhe A. P., pasi dyshohen se kanë kryer ...

Kartëmonedha të dyshuara false me vlerë 500, 50 dhe 20 euroshe, kapen nga Policia në Prishtinë

Vetëm brenda 24 orëve, në lokacione të ndryshme në komunën e Prishtinë, dhe në vlera të ndryshme, janë raportuar 3 raste të dyshuara falsifikimit të parave.

U kap me euro dhe lekë të falsifikuara, arrestohet 35-vjeçari

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 35-vjeçar, i cili akuzohet për veprat penale “Falsifikimi i monedhave” dhe “Mbajtja pa leje e lëndëve ...

Para false 100 euroshe, raportohen raste të reja në Polici

Policia e Kosovës (PK) njofton se janë raportuar dy raste në Fushë Kosovë dhe në Gjilan për qarkullim të parave të falsifikuara.

Tri raste të dyshuara për falsifikim të parave në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se një kartëmonedhë në vlerë 500 euro dhe dy të tjera në vlerë nga 100 euro, që dyshohet të jenë të falsifikuara, janë sekuestruar ...