Postet nga: paqja

Presidentja e Kosoves, Vjosa Osmani

Osmani përfaqëson Kosovën në Samitin e Paqes për Ukrainën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentes së Konfederatës Zvicerane, Viola Amherd, ka udhëtuar për në Zvicër dhe aty do ta përfaqë...

Presidenti Biden jep hollësi për marrëveshjen që mund t’i jepte fund luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden dha të premten hollësi mbi një marrëveshje prej tre fazash, të propozuar nga Izraeli për militantët e Hamasit, që sipas tij do të ç...

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës tërhiqen, bota do të bëhet më e rrezikshme

Tetëdhjetë vjet më parë Japonia e bombardoi Pearl Harbourin. Ishte një gabim i rëndë, duke e futur vendin më të fuqishëm në botë në luftë dhe duke ...

Kroacia do të rrisë praninë ushtarake në Kosovë në misionin e NATO-s

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq ka thënë të enjten në selinë e NATO-s në Bruksel se Koacia, në javët në vijim, do të rrisë numrin e pjesëtarë...

Haradinaj: Për të mbyllur një kapitull tragjik na nevojitet mbështetja e Perëndimit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë vizitës zyrtare në Berlin, ishte pjesëmarrës edhe në Konferencën “Takimet Ndërkombëtare”.

Blakaj: Paqja gjen rrënjët e saj në të kaluarën  

Ndërsa bisedimet për një marrëveshje përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë po rriten më shpesh, Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare , implikon ...