Postet nga: pandemia

Si arriti ZOOM të bëhet aplikacioni më popullor gjatë pandemisë?

Gjatë pandemisë së koronavirusit COVID-19, popullariteti i aplikacionit për video-konferenca ZOOM, është rritur ndjeshëm, prej 10 milionë përdoruesëve sa kishte në dhjetor të vitit 2019 në 300 milionë në ...

Viti i rikuperimit të dëmeve të pandemisë

Rimëkëmbja ekonomike dhe krijimi i vendeve të reja të punës duhet të jenë ndër prioritetet kryesore të Qeverisë së re të Kosovës për vitin 2021, ...

Këto janë 6 komunat e Kosovës që mbesin me orë policore

Në listën e re, të publikuar dje, në zonën e kuqe gjenden Prishtina, Fushë-Kosova, Mitrovica e Veriut, Zveçani, Zubin Potoku dhe Leposaviqi.

Medaljet e vitit të pandemisë

Mungesa e aktiviteteve ndërkombëtare shkaku i pandemisë COVID-19, bënë që numri i medaljeve të fituara gjatë vitit 2020 të jetë dukshëm më i vogël në krahasim ...

Pandemia rrit vlerën e kredive

Për rreth 100 milionë euro më shumë është rritur vlera e kredive në bankat komerciale në Kosovë gjatë këtij viti, kur vendi është ballafaquar me pandeminë e shkaktuar nga ...

Zemaj përmbledh 2020-tën: Kemi shënuar sukses në menaxhimin e pandemisë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në konferencën për fundvit, ka deklaruar se Kosova ka shënuar sukses në menaxhimin e pandemisë.

Rukiqi: Ka rritje të qarkullimit për shkak të diasporës dhe Trust-it

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se në muajin dhjetor ka pasur rritje të qarkullimit tek bizneset , për shkak të tërheqjes ...

Shefi i Policisë flet për tenderët e Ministrisë së Shëndetësisë

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti është pyetur gjatë emisionit të KALLXO.com edhe për veprimet hetimore në drejtim të tenderëve ...