Postet nga: pandemia

Hoxhaj: 500 milion euro për bizneset

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë një tubimi elektoral sot ka thënë se ka paraparë një shumë prej 500 ...

Mbi 1,600 ankesa e dhjetëra policë të suspenduar gjatë pandemisë

Gjatë vitit 2020, janë arrestuar 32 punonjës policorë të dyshuar për vepra penale, ndërkaq janë suspenduar 83 të tjerë, thonë zëdhënësi i Inspektoratit Policor të Kosovës, ...

Largimi nga puna, opsioni i vetëm që të kujdeset për vajzën

Blinera Gashi dhimbjen për humbjen e nënës nuk mund ta shprehë me fjalë. Njëmbëdhjetëvjeçarja mërzinë e shpreh duke qarë kur shikon fotografitë ...

Dreshaj: Kosova deri më tani nuk ka kaluar keq me pandeminë

Infektologu dhe kandidati i AAK-së për deputet, Shemsedin Dreshaj, në "Kallxo Pernime" ka komentuar gjendjen me COVID-19 në Kosovë, duke thënë se vendi ynë nuk ka qenë asnjë...

Vihet në pikëpyetje ndarja e 300 eurove për punëtorët

Ende nuk ka filluar ndarja e 300 eurove për tre muaj për punëtorët të cilët kanë humbur vendin e punës gjatë periudhës së pandemisë ...

Debat Pernime për rimëkëmbjen ekonomike - LIVE

Në emisionin e sotëm "KALLXO Pernime", do të diskutohet për rimëkëmbjen ekonomike në vendin tonë.

Si arriti ZOOM të bëhet aplikacioni më popullor gjatë pandemisë?

Gjatë pandemisë së koronavirusit COVID-19, popullariteti i aplikacionit për video-konferenca ZOOM, është rritur ndjeshëm, prej 10 milionë përdoruesëve sa kishte në dhjetor të vitit 2019 në 300 milionë në ...

Viti i rikuperimit të dëmeve të pandemisë

Rimëkëmbja ekonomike dhe krijimi i vendeve të reja të punës duhet të jenë ndër prioritetet kryesore të Qeverisë së re të Kosovës për vitin 2021, ...