Postet nga: pandemia covid-19

Zemaj vizitë në QKUK, falënderon mjekët dhe infermierët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar punëtorët shëndetësorë në QKUK, të cilët po punojnë pa ndalë për të shëruar të ...

Pasojat e nxitjes së urrejtjes sociale në kohë pandemie

Që nga 13 marsi kur edhe u vendosën masat e para kundër përhapjes së pandemisë COVID-19 në Kosovë, në Policinë e Kosovës janë iniciuar 10 raste për ...

Lirimi i masave rikthen aktivitetet për të rikthyerit nga luftërat e huaja

Fëmijët e rikthyer nga zonat e luftës si Siria e Iraku tash e një kohë nuk kanë arritur të jenë pjesë e aktiviteteve për ri-socializmi pë...

Brazil, "tunel përqafimi" që familjarët të mund të përqafojnë të afërmit e moshuar

Një shtëpi e përkujdesjes për të moshuarit në jug të Brazilit ka dalë me një mënyrë kreative për të sjellë dashuri për banorët ...

Aeroporti i Prishtinës: Nuk ka fluturime deri më 27 qershor

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ ka njoftuar qytetarët se deri më 27 qershor do të vlejë ndalesa për fluturime.

Më 4 qershor seanca për formimin e Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e sotme ka vendosur që më 4 qershor të mbahet seanca e rregullt në të cilën do të shqyrtohet për formimin ...

Rifillojnë meshat në praninë e besimtarëve katolikë

Pas më shumë se dy muajve, sot po rifillojnë meshat në praninë e besimtarëve katolikë në katedralen "Nënë Tereza", në Prishtinë.

Vendimi i ri qeveritar, lejohen tubimet

Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka mbajtur mbledhje korresponduese, në të cilën është miratuar vendimi i propozuar nga Ministria e Shëndetësisë për rihapjen ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!