Postet nga: pakoja emergjente

Zyrtarizohet marrëveshja për ndarjen e fondit të pandemisë, përfitojnë 38 federata sportive

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti bashkë me Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, mori sot pjesë në ceremoninë e ndarjes së marrëveshjeve ...

Protestojnë punëtorët teknikë të Spitalit të Prizrenit

Punëtorët teknikë të Spitalit Regjional të Prizrenit sot kanë protestuar para objektit ku ata punojnë.

Punëtorët teknikë të QKMF-së në Gjilan paralajmërojnë bojkot

Punëtorët teknikë të Qendrës kryesore të Mjekësisë Familjare në Gjilan sot kanë protestuar para objektit ku ata punojnë .

Dy muaj pasi u largua nga puna pronari i kompanisë i kërkon punëtorit 170 eurot e Pakos Emergjente

Egzon A., ish-punëtor në ndërmarrjen “Swiss Group Shpk” në Livagje të Qagllavicës, i cili posedonte kontratë pune nga kompania në fjalë deri më datën 31 dhjetor 2020, është ...

Këtë javë pritet të transferohen pagat e Pakos Emergjente

Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit ka njoftuar se brenda kësaj jave do të bëhet transferimi i pagave për masat 3A, 3B, 7, 8 dhe 14.

Ministria e Finacave u dërgoi gabimisht qytetarëve mesazhe telefonike për pagesat nga pakoja emergjente

Dhjetëra qytetarë gjatë ditës së djeshme kanë marrë porosinë përmes sms-ve në telefonat e tyre se janë përfitues të pagesave të ekzekutuara nga Ministria e Financave ...

Bajrami tregonpër pagesat që ka kryer sot Ministria e Financave

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka njoftuar për pagesat që janë kryer sot në kuadër të Pakos emergjente për të ndihmuar qytetarët dhe bizneset e goditura ...

Nisë pagesa e 170 eurove për qytetarët dhe bizneset

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami kishte bërë të ditur se nga sot e hënë do të nis ekzekutimi i pagesave për qytetarët dhe bizneset për ...