Postet nga: pagesa

Kosovarët do të paguajnë 7 euro shtesë për udhëtim në BE nga viti 2022

Njerëzit që udhëtojnë në vendet e BE-së, së shpejti do t'iu duhet të bëjnë edhe një pagesë shtesë.

Komisioni për Buxhet i përgjigjet Kushtetueses për rrymën në veri, kundërshton opozita

Ani se pati kritika nga deputetët e opozitës, Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere me shumicë votash sot vendosi t’i përgjigjet Gjykatës Kushtetuese pë...

Në pritje të kompensimit për rrymën e paguar për veriun

Hana Muharremi nga Prishtina thotë se institucionet energjetike të Kosovës duhet të kthejnë paratë që kanë shkuar për faturat e energjisë për qytetarët e katër ...

Jeton Mehmeti: KOSTT nuk do të mund të paguaj rrymën në veri pas muajit dhjetor

Kryesuesi i bordit të KOSTT-it, Jeton Mehmeti tha se kanë mjete financiare vetëm deri në fund të muajit dhjetor 2021, për të paguar rrymën elektrike në katër ...

Murati: Aplikimi për shtesat për lehona dhe fëmijë është i qasshëm prej nesër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një  konferencë për medie, kanë folur në lidhje me pagesat pë...

Google Maps vjen me risi tjera: Ja se si planifikon të na e lehtësojë udhëtimin  

Përveç llogaritjes së saktë të tarifave dhe çmimeve të biletave të pasagjerëve, Google Maps së shpejti do t'i lejojë përdoruesit të kryejnë pagesa edhe përmes Google ...

Konfirmohet heqja e tarifave për studentët e arsimit të lartë

 

Qeveria planifikon heqjen e pagesës për studime në universitete publike

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit në Kosovë ka filluar diskutimet lidhur me mundësinë e heqjes së pagesës për studentë në universitete publike. Arsimi publik ...