Postet nga: pagat e mësimdhënësve

Koeficienti i pagave, deklarohet SBAShK-u

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBAShK), përmes një reagimi ka kërkuar që të zbatohet Ligji i Pagave me koeficientin e ...

Abdixhiku: LDK do t'i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për mospagesën e mësimdhënësve

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tha se Qeveria e Albin Kurtit është hakmarrëse ndaj të dobëtit.

Opozita kërkon të paguhen mësimdhënësit

Kryetari i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, në fillim të seancës, ka kërkuar nga deputetët që mos të sillen sikur nuk po ...

Komunat kërkojnë nga Qeveria që t'i procedojë urgjentisht pagat e mësimdhënësve

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që t'i ekzekutojë pagat e punonjësve të arsimit duke u shprehur e shqetë...

Pasojat e grevës - LIVE

Në emisionin “KALLXO Përnime” po diskutohet për qeverisja e krizës në arsim.

VIDEO - Kurti flet për grevën në arsim, thotë se çmimet nuk janë rritur veç për mësuesit

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se çështja e rritjes së pagave për mësimdhënësit nuk është problem specifik sepse çmimet nuk janë rritur në mënyrë ...

Haradinaj: Kompensimet për mësimdhënësit e viteve ’90-ta dalin sot

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se nga sot mësimdhënësit e viteve 1990-1999, do të marrin kompensimin për punë...