Postet nga: paga minimale

AAK e dërgon në Kushtetuese Ligjin për pagën minimale

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese ligjin për pagën minimale.

Jashari: Kërkuam nga presidentja të mos e dekretojë Ligjin për Pagën Minimale

Xhavit Jashari nga Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve pas takimit me presidenten, Vjosa Osmani ka thënë se nga kjo e fundit kanë kërkuar që të mos ...

Presidentja Osmani pritet t’i takojë përfaqësuesit e OVL-UÇK-së

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani pritet t’i takojë sot përfaqësuesit e Organizatave të Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit, në rend të ditës Ligji për Pagën Minimale

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë nesër mbledhje në ora 12:00 për të vendosur për seancën e re plenare.

Papunësi dhe mungesë punëtorësh

Një Maji - Dita Ndërkombëtare e Punës - e gjen Kosovën me shifër më të ulët të papunësisë, krahasuar me vitet e kaluara, ...

Punëtorët e sektorit privat paralajmërojnë ikje nga vendi nëse nuk u plotësohen kërkesat

Pagë minimale 450 euro, implementim të ligjeve në fuqi, nënshkrim të marrëveshjes kolektive, trajtim i barabartë i sektorit publik, rritja e numrit të inspektorëve të punës, fond ...

Tahiri: Paga minimale të jetë 370 euro neto

Kryetari i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Besnik Tahiri, tha se kanë përgatitur dy amandamente për ligjin për pagën ...

OVL-UÇK paralajmëron sërish protesta

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së pret që Qeveria e Kosovës të plotësojë kërkesat e tyre, në të kundërtën veteranët ...