Postet nga: Pacolli

Osmani bashkë me ish-presidentët nderuan Rugovën, e quajtën arkitekt të shtetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ish presidentët bënë homazhe te shtatorja e Ibrahim Rugovës, kjo për të shënuar Ditën e Presidentit. ...

Shefi i Zyrës së BE-së takon Albin Kurtin

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog dhe zëvendësi i tij, Riccardo Serri, janë pritur sot nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherë...

Behgjet Pacolli siguron edhe një mandat në Kuvendin e Kosovës?

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli ka siguruar vota për të marrë edhe një mandat si deputet i Kuvendit të Kosovës. Të paktën, ...

Pacolli: Malisheva u rreshtua me LDK-në

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shkruar në Facebook se pas tubimit të mbajtur sot në Malishevë, qytetarët e kësaj ane janë rreshtuar me LDK-në.

Pacolli: LDK ka në listë njerëz ta pakorruptuar

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në Rahovec ka ripërsëritur se Kosova nuk ka nevojë të ndërrojë Qeverinë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pacolli ngushëllon familjen e të vdekurit në aksidentin e Gjilanit

Ministri i Punëve të Jashtmen, Behxhet Pacolli, ka shprehur ngushëllime për rastin e aksidentit të ndodhur sot në qendër të Gjilanit.

Kosova dhe Malta finalizojnë marrëveshjen për Eliminimin e Taksave të Dyfishta

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur në vizitë disa ditore homologu e tij  nga Republika e Maltës, Carmelo Abela. Me të cilin ...

Pacolli për Interpol: Diplomacia serbe pati vajza të bukura

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar se në votimin për anëtarësimin e  Kosovës në Interpol, Serbia përdori një mënyrë specifike ...