Postet nga: Pacientët

317 raste aktive me COVID-19 në gjithë Kosovën

Nga raporti i fundit i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës bëhet e ditur se 34 pacientë të konfirmuar pozitiv me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalet ...

Një pacient me COVID-19 në mjekim intensiv

Në raportin 24 orësh të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës bëhet e ditur se një pacient me coronavirus është duke u trajtuar në mjekim intensive në ...

Sërish s’ka insulina të mjaftueshme në QKMF në Prishtinë

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prishtinë të premten, 03.12.2021, është furnizuar me dy lloje të insulinave, “Novomix” dhe “Levemir”, të nevojshme për pacientët me diabet, pas një ...

ShSKUK tregon për gjendjen e pacientëve me COVID-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se po trajtohen 33 pacientë, 22 post-COVID dhe 11 të tjerë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv.

41 persona me HIV, janë trajtuar gjatë vitit 2021 në Kosovë

Dyzetenjë persona kanë kërkuar ndihmë në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, e të cilët kanë probleme shëndetësore me virusin HIV.

23 pacientë post-COVID janë duke u trajtuar në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 35 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet dhe klinikat e Kosovës, 12 prej tyre janë të infektuar me coronavirus ...

Blerim Syla: Qeveria Kurti na detyroi të ndahemi për tetë orë nga pacientët

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë ka vazhduar edhe sot me protestë për të shprehur pakënaqësitë e tyre për mos miratim të Projektligjit të pagave ...

Prishtina e Obiliqi, pa disa lloje të insulinave, pacientët i blejnë ato në barnatoret private

Insulina është jetike për pacientët me diabet, por pavarësisht kësaj problemet për furnizim të mjaftueshëm me insulina në Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare ë...