Postet nga: OSCARS

'Arsyet' dhe 'pasojat' e vendimit që Kosova të mos propozojë film për ‘Oscars’ 2024

Kosova nuk do të propozojë asnjë film për edicionin e ardhshëm të çmimeve të Akademisë amerikane të Arteve dhe Shkencave të Filmit, “Oscars” 2024. Kështu ka vendosur Komiteti ...

Katër filma në garë për ta përfaqësuar Kosovën në ‘Oscars’, QKK emëron komitetin selektues

Qendra Kinematografike e Kosovës (QKK) ka emëruar komitetin selektues për përzgjedhjen e filmit të Kosovës për edicionin e 96-të të çmimeve “Oscars”.

Dhe Oskarin e fiton…? Më 12 mars nata e madhe e çmimeve

Hollivudi po përgatitet për edicionin e 95-të të çmimeve Oskar. Filmi fantastiko-shkencor "Everything Everywhere All at Once", me regjisorë Daniel Scheinert dhe Daniel Kwan, kryeson me numrin e ...

Shtyhet afati për propozimet për edicionin e 95-të të çmimeve OSCARS 

Qendra Kinematografike e Kosovës ka shtyrë deri më 1 shtator 2022 afatin e thirrjes për propozime për edicionin e 95-të të çmimeve OSCAR. 

Will Smith i kërkon falje Chris Rock: Shakaja ishte e tepërt prandaj reagova ashtu

Aktori Will Smith i ka kërkuar falje komedianit Chris Rock pasi e goditi me shuplakë gjatë ceremonisë së ndarjeve të çmimeve Oscar për shkak të një humori të ...

Aktori Will Smith e godet komedianin Chris Rock në skenën e ‘Oscars’ - VIDEO

Në skenën e ndarjes së çmimeve kinematografike "Oscars 2022", mbrëmë aktori Will Smith e goditi në fytyrë Chris Rock, pasi komediani bëri një shaka me gruan e aktorit, ...

Lista e plotë e fituesve të çmimeve 'Oscars 2022'

Është mbajtur mbrëmja më e madhe në industrinë e filmit, “Oscars 2022”.

Oscars 2022: Kush do të fitojë sonte?

Nata e madhe apo Superfinalja e Arteve vjen sonte, të dielën mbrëma, kur edhe do të zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar.  Dhe, ndërkohë që amerikanë...