Postet nga: Organizatat ndërkombëtare

Dy sfidat kryesore të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Për më pak se tre muaj bëhen plot dy vjet qëkur zëvendëskryeministrja Donika Gërvalla- Schwarz ka dorëzuar aplikimin për anëtarësim ...

Osmani: Kosova ka nevojë për mbështetjen e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar sot me ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani, me të cilin kanë diskutuar ...

Besnik Bislimi flet nëse do të vazhdohet moratoriumi për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Zëvendëskryeministri për dialog, Besnik Bislimi ka thënë që moratoriumit për të pezulluar anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare për ...

Selimi: Pas 4 shtatorit, Kosova të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Avdullah Hotit, Selim Selimi ka deklaruar se Kosova pas 4 shtatorit duhet të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare.

Ish-ministri i jashtëm: Ka përpjekje të Serbisë të na e suspendojë anëtarësimin në organizata

Ish-ministrit i Jashtëm njëherësh deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se në dy-tri javët e fundit ka përpjekje nga ana e Serbisë që të ...

Përkundër marrëveshjes në ShBA, Kosova pret njohje e anëtarësime të reja ndërkombëtare

Me nënshkrimin e marrëveshjes së 4 shtatorit të këtij viti në Shtëpinë e Bardhë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kosova u pajtua që ta zbatojë ...

Thaçi: Kosova e ka synim antarësimin në organizatat ndërkombëtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi tha se Kosova do t’i jetë përjetë mirënjohëse NATO-s dhe SHBA-ve për lirinë e vendit.