Postet nga: ora

Ora në vlerë prej 193,000 dollarësh përmban tri piktura në miniaturë të Van Gogh

Artisti britanik David Lindon e ka krijuar “galerinë e parë të artit të veshur në botë”, e cila përmban tri nga veprat më të famshme të artistit holandez Vincent ...

Nesër ora shkon për 60 minuta përpara

Në orët e para të mëngjesit së 26 marsit do të bëhet ndryshimin i orës.

Sonte kthehet ora dimërore – akrepat lëvizin një orë pas

Numërimi i orës dimërore do të fillojë natën mes të shtunës dhe të dielës (29 dhe 30 tetor), kur akrepat e orës do të kthehen ...

Pas mesnatës, akrepat e orës do të lëvizin një orë para

Të dielën në mesnatë akrepat e orës do të lëvizin për një orë para, ata do të zhvendosen nga ora 02:00 në 03:00.

Ora inteligjente më e mirë për vitin 2022

Segmenti i veshjes ofron një sërë orësh inteligjente të shkëlqyera. Si rezultat, mund të jetë e vështirë të zgjedhësh orën inteligjente më të mirë ...

Ari dhe ora në vlerë 370 mijë dollarë, gabimi që çoi në kapjen e shqiptares në Aeroportin e Stambollit (VIDEO)

Policët turq nuk u kanë besuar syve teksa kanë peshuar sasinë e arit që mbante me vete shqiptarja Fatime Reçi kur u ndalua dy ditë më parë në ...

Evenimenti i iPhone 13 i Apple: Tetë prezantimet më të reja të vitit 2021

Ditën e djeshme, Apple e ka përfunduar evenimentin e saj "California Streaming" duke lansuar shumë produkte të reja, përfshirë formacionin e telefonave inteligjentë iPhone 13, Apple Watches me ...

Samsung publikon detaje rreth orës më të re Galaxy Watch 

Ora e fundit, softueri i së cilës është zhvilluar nga gjiganti jugkorean në bashkëpunim me Google, përmban në vete një procesor të fuqishëm që, përveç ...