Postet nga: operacioni në veri

Kurti: Çështja nuk është Rakiqi, shkarkimi i tij do ta bënte çështje

Shefi i Qeverisë kosovare, Albin Kurti, ka thënë se operacioni i djeshëm i forcave të rendit në katër komuna të Kosovës, i cili kishte synim luftë...

Ministri Sveçla: Për operacionin e sotëm kemi koordinim me aleatët

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se lidhur me operacionin e sotëm në veri të vendit institucionet e Kosovës kanë pasur bashkë...

Aksioni i Policisë në veri

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi rrjedhën e operacionit për luftimin e kontrabandës.

Haradinaj: Ishim të gatshëm për çdo situatë në veri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se autoritetet e Kosovës kanë qenë të përgatitur për çdo situatë.

Zgjerohen hetimet ndaj disa prej të arrestuarve në veri

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar njofton se gjatë bastisjes më 28 maj në operacionin e djeshëm në veri të vendit, te disa të dyshuar janë gjetur armë dhe ...

ROSU në Veri Vëzhgon Situatën nga Kodrat (FOTO)

Pjesëtarë të Njësive Speciale të Policisë së Kosovës (ROSU) janë parë duke patrulluar këmbë kodrinave afër kufirit mes Kosovës dhe Serbisë.

FOTO: Kontrolle të Rrepta në Pikën Kufitare në Jarinjë

Secili automjet që po hyn në Kosovë përmes pikës kufitare në Jarinjë po kontrollohet në detaje.