Postet nga: open balkan

Rama bën sërish thirrje për t'iu bashkuar nismës 'Ballkani i Hapur'

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka thënë se nisma Ballkani i Hapur do të vazhdojë dhe se janë të hapur për të gjitha vendet që të vijnë ...

Presidenti i Këshillit Evropian: Mbështes nismën e Ballkanit të Hapur

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka mbërritur të premten për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai është pritur në takim nga kryeministri Edi Rama, ndërsa ...

Korsi e posaçme për “Ballkanin e Hapur” në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

Në hyrje të vendkalimit kufitar ndërmjet Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, Preshevë-Tabanoc, është hapur një korsi e veçantë me mbishkrimin “Ballkani i hapur”, dedikuar transportuesve të kompanive ...

Rama: Unë kam kërkuar shqip njohjen e Kosovës nga Serbia, mu në Pallatin Presidencial të Serbisë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka replikuar me një komentues në Facebook, lidhur me praninë e flamujve të Serbisë në kuadër të vizitës së presidentit serb Vuçiq, në ...

"Ballkani i Hapur" synon krijimin e tregut të përbashkët të punës

Kryetari i Odës Ekonomike të Serbisë, Marko Çadezh, tha më 20 dhjetor se gjatë takimit të iniciativës “Ballkani i Hapur”, që mbahet më 21 dhjetor në Tiranë, Serbia, Maqedonia e ...

Tiranë, fillon protesta e thirrur nga Sali Berisha kundër ‘Open Balkan’

Mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha janë mbledhur para selisë së Partisë Demokratike në pritje të fillimit të protestës së 20 dhjetorit.

Forca të shumta policie në Tiranë, shtohen masat e sigurisë për protestën e thirrur nga Sali Berisha

Sali Berisha ka paralajmëruar protestën në orën 16:00 të kësaj hëne, kur pritet të vijë dhe presedenti serb, Aleksandër Vuçiç, për të marrë ...

Qeveria shqiptare miraton vendimet për ‘Open Balkan’, krijohet lehtësi për bizneset

Qeveria në Shqipëri ka miratuar marrëveshjen e bashkëpunimit me vendet e Ballkanit perëndimor për njohjen e certifikatave veterinare e fitosanitare në kuadër të nismë...