Postet nga: OMK

Kanosja e mjekut në QKUK, reagon edhe ShSKUK-ja

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka reaguar pas kanosjes që i është bërë një mjeku të Klinikës së Kardiologjisë.

Sulmohet mjeku në QKUK, reagojnë nga Oda e Mjekëve

Oda e Mjekëve të Kosovës ka reaguar pasi sulmit që iu është bërë një mjeku në Klinikën e Kardiologjisë në Qendrën e Klinikës Universitare ...

Mjeku në QMF në Deçan pengohet në vend të punës, reagon Oda e Mjekëve

Pasditen e së premtes, Ramadan Tahiraj, mjek në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Strellc të Deçanit, është penguar në vendin e tij të punës nga një ...

Dy mjekë të QKUK-së riinfektohen me COVID-19

Një mjek nga Transfuzioni i gjakut dhe një tjetër në Klinikën e Gastroenterologjisë janë riinfektuar me virusin Corona.

Oda e Mjekëve nderon me mirënjohje mjekët dhe institucionet shëndetësore për kontributin e dhënë për COVID-19

Oda e Mjekëve të Kosovës për nder të mjekëve dhe institucioneve shëndetësore të cilat kanë kontribuar në luftën kundër COVID-19 ka ndarë ...

Nga fillimi i pandemisë me COVID-19 janë infektuar 1,210 mjekë

Mantelbardhët janë vija e parë e frontit që nga fillimi i pandemisë duke u përkujdesur për pacientët e prekur nga SARS-CoV-2.

Afër 2,500 mjekë e infermier të infektuar me coronavirus, 28 kanë vdekur

Janë 18 mjek e 10 infermier, që deri më tash kanë vdekur si pasojë e coronavirusit. Ndryshe, numri i mjekëve dhe infermierëve të infektuar me coronavirs, është rreth 2500.