Postet nga: Oliver Varhelyi

Vjosa Osmani takoi komisionerin e BE-së në Bruksel

Në kuadër të vizitës dy ditore në Bruksel, u.d. Presidentja e Republikës së Kosovës, dr.Vjosa Osmani, është takuar me komisionerin e BE-së për ...

Hoti i premton Komisionerit të BE-së stabilitet institucional e fiskal në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi.

Komisioneri i BE-së për Zgjerim i adresohet deputetëve të Kuvendit

Pas takimit me kryetaren e Kuvendit, Komisioneri i Besë për Zgjerim dhe Fqinjësi Oliver Varhelyi iu ka adresuar deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës ...

Komisioneri i BE-së për Zgjerim viziton Kosovën, takon Hotin dhe u drejtohet deputetëve

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti mëngjesin e ditës së sotme do të zhvillojë një takim me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi.

Komisioneri i BE-së për zgjerim viziton Kosovën

Komisioneri i BE-së për zgjerim dhe fqinjësi, Oliver Varhelyi, pritet të vizitojë Kosovën gjatë kësaj jave.

Hoti takohet me Komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi

Kryeministri Avdullah Hoti gjatë vizitës në Bruksel është pritur në takim nga Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, me të cilin bisedoi pë...

Pas votimit të Qeverisë Hoti, BE kërkon rifillim të shpejtë të dialogut me Serbinë

Bashkimi Evropian ka uruar qeverinë e re të Kosovës të udhëhequr nga Kryeministri Avdullah Hoti dhe përmes një deklarate të përbashkët të përfaqësuesit ...

Komisioni Evropian shtyn për vjeshtë raportet e progresit për vendet e Ballkanit

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi ka konfirmuar të martën në një paraqitje para deputetëve në Komisionin për Politikë të Jashtme ...