Postet nga: Oliver Varhelyi

Komisioneri Varhelyi, thirrje Kosovës e Serbisë të sigurojnë lëvizjen e lirë

Komisionari i lartë i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, ka shkruar një mesazh për Kosovën dhe Serbinë lidhur me aksionin e fundit pë...

Oliver Varhelyi: BE e gatshme ta konfirmoj bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Ballkanit Perëndimor me liderët e rajonit, tha se BE është e gatshme ta konfirmoj bashkëpunimin ...

Rama zbulon kërkesën që vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë bërë BE: Të njihet karta e gjelbër digjitale që të lëvizim lirisht

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi pas Samitit të Ballkanit Perëndimor me liderët e rajonit.

Komisioneri për zgjerim i BE-së viziton sot Kosovën

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi sot do të jetë për një vizitë në Kosovë.

Komisioneri i BE-së Oliver Varhelyi të mërkurën në Prishtinë, do ta takojë Kurtin

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi gjatë vizitës së tij në Ballkanin Perëndimor, të mërkurën do të qëndrojë në ...

Komisioneri i BE-së viziton Ballkanin Perëndimor

Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi po qëndron për vizitë në Ballkanin Perëndimor.

Varhelyi nis vizitën në Ballkan

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, qëndron sot për vizitë zyrtare në Beograd.

Albin Kurti: Vendet e Ballkanit Perëndimor të trajtohen si anëtarë të ardhshëm të BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të trajtohen si anëtare të ardhshme të Bashkimit Evropian.