Postet nga: Oliver Ivanoviq

Protestohet kundër deklaratave të Kurtit për Ivanoviqin

Që nga ora 12:00, në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë, fëmijët e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë mbajtur protestë kundër deklaratave të kryeministrit Albin ...

Abdixhiku pret shkarkimin e Martin Berishajt dhe kërkim falje për lartnimin e Ivanoviqit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kritikuar sërish Qeverinë e Kosovës në lidhje me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj dhe politikanin ...

Sot mbahet protestë kundër deklaratave të Kurtit për Ivanoviqin

Në orën 12:00, në sheshin "Skenderbeu" në Prishtinës, fëmijët e dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mbajnë protestë kundër deklaratave të kryeministrit Albin ...

OVL-UÇK i bashkohet protestës kundër deklaratës së Kurtit për Ivanoviqin

Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në protestën e organizuar ...

Konjufca: Mendimi im dhe i Kurtit për Ivanoviq është i njëjti, ai është kriminel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, sot gjatë seancës i është përgjigjur deputetes së PDK-së Blerta Deliu-Kodra, e cila ka kërkuar të marrë një deklaratë ...

PSD vendos memorialin e Oliver Ivanoviqit para zyrës së kryeministrit Kurti

Në një aksion simbolik të mbajtur para Qeverisë, Partia Socialdemokrate (PSD)  sot ka vendosur para objektit të ekzekutivit një fotografi të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq dhe një kurorë ...

Ndizen qirinj në përvjetorin e pestë të vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Përvjetori i pestë i vrasjes së politikanit opozitar serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq është shënuar mëngjesin e së hënës para zyrave të partisë së tij, ...

Dëshmitarë tjerë pritet të dëgjohen lidhur me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviq

Mungesa e dëshmitares shtyn gjykimi në rastin e vrasjes së ish politikanit Oliver Ivanoviq.