Postet nga: Oliver Ivanoviq

Edhe një seancë e dështuar ndaj të akuzuarve për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Gjykimi ndaj pesë të akuzuarve për rastin e vrasjes së politikanit opozitar serb Oliver Ivanoviq, ishte paraparë të vazhdonte të mërkurën më13.03.2024, në Gjykatën e Prishtinë...

Çka deklaruan ish-hetuesit policorë që shkuan në vendin ku u vra Oliver Ivanoviqi?

Dy ish-hetues policorë të Policisë së Kosovës kanë dëshmuar sot në gjykimin e të akuzuarve për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, gjashtë vite pas gjykimi ende pa epilog

Qytetarë të shumtë u mblodhën të martën në qytetin e Mitrovicës së Veriut dhe në Beograd për të shënuar përvjetorin e vrasjes në janarin ...

Ish-hetuesi i rastit të vrasjes së Ivanoviqit: Kemi mbajtur dy takime me Policinë serbe, por nuk na ndihmoi

Ish-hetuesi i rastit të vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Mehdi Kozhani, ka treguar se kanë zhvilluar dy takime zyrtare me Policinë serbe për këtë rast, por që, sipas tij, ...

Ndizen qirinj për Oliver Ivanoviqin në përvjetorin e vrasjes së tij

Qytetarë u mblodhën në qytetin e Mitrovicës së Veriut dhe në Beograd për të shënuar përvjetorin e vrasjes në janar 2018 të politikanit opozitar Oliver Ivanoviq, ...

Gjashtë vjet nga vrasja e Oliver Ivanoviqit, rasti ende i pazbardhur

Gjashtë vjet më parë, në Mitrovicën e Veriut, pranë zyrave të partisë së tij, Iniciativa qytetare Liria, Demokracia dhe Drejtësia (SDP), u vra politikani serb nga Kosova, Oliver ...

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, dëshmitari thotë që ka ardhur në gjykatë bashkë me të akuzuarin

Ish-shefi policor i Mitrovicës së veriut, Sreqko Banoviq është paraqitur në Gjykatën e Prishtinës për të dëshmuar në lidhje me rastin e vrasjes së politikanit ...

Pamje nga dita kritike e vrasjes së Ivanoviqit shfaqen në gjykimin ndaj 6 të akuzuarve - VIDEO

Në gjykimin për rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, ku të akuzuar janë 6 persona, janë lëshuar video-incizime të ditës kur edhe ishte vrarë i Ivanoviq.