Postet nga: olimpiada

Ministri i Sportit: 262 atletë ukrainas, të vrarë nga lufta

Ministri i Sportit në Ukrainë, Vadym Huttsait, tha të shtunën se lufta e Rusisë kundër Ukrainës ka marrë jetën e 262 atletëve ukrainas dhe ka lë...

Situata me COVID-19 në Olimpiadë është “nën kontroll”

Situata me pandeminë në Lojërat Olimpike Dimërore është “nën kontrollin e pritur”, pavarësisht rritjeve të rasteve pozitive, tha një zyrtar nga Zyra për Kontrollin dhe ...

Kina ndalon shitjen e biletave për Olimpiadë për shkak të pandemisë

Kina ka anuluar shitjen e biletave për publikun për Olimpiadën Dimërore që do të mbahet në Pekin, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

MKRS ndan mbi 55 mijë euro për Lojërat Olimpike Dimërore 'Pekin 2022'

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë 56 mijë e 815 euro për Komitetin Olimpik të Kosovës.

Çfarë ndodh kur përplasen Olimpiada dhe politika?

Ndonëse Komiteti Olimpik Ndërkombëtar bën thirrje për neutralitet, Lojërat Olimpike kanë dëshmuar se shpesh janë të lidhura me politikën, përfshirë edhe ...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COVID-19

 

Distria Krasniqi kalon në finale, siguron medalje olimpike

Distria Krasniqi e ka fituar edhe luftën e tretë në xhudo në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ajo në arenën ‘Nippon Budokan’ në Tokio të Japonisë e ka mposhtur ...