Postet nga: Olaf Scholz

Olaf Scholz, kancelari me mbështetjen më të vogël

Partia Socialdemokrate dhe kancelari Scholz vazhdojnë të humbasin mbështetjen e popullit. Pse, cilat janë shkaqet?

Scholz bën thirrje për solidaritet me hebrenjtë, në nisje të festës së tyre

Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje të enjten për solidaritet me hebrenjtë në Gjermani, teksa e ka ndezur qiriun e parë në nisje të Hanukkah, festivalit të ...

Scholz: Dialogu me Erdoganin, kyç në “momente të vështira”

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, e ka përmendur të premten rëndësinë e dialogut direkt me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, duke marrë parasysh qëndrimet e tyre të ...

Kancelari gjerman Scholz: Akuzat e Erdoganit kundër Izraelit për fashizëm janë "absurde"

Kancelari gjerman Olaf Scholz do të takohet me presidentin turk të premten në Berlin. Scholz ka thënë se do të vazhdojë të thotë se pse e konsideron Hamasin si ...

Gjermania me plane serioze për ta bërë ushtrinë e saj 'të përshtatshme për luftë'

Kthimi i konfliktit të armatosur në shkallë të plotë në Europë ka bërë që Gjermania ta riformulojë në mënyrë dramatike politikën e saj të sigurisë.

Scholz: KFOR duhet të jetë në pozicion që të reagojë në mënyrë të duhur

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, tha se tensionet e fundit në Kosovë kanë dëshmuar se sa e rëndësishme është prania e misionit paqeruajtës të NATO-s në ...

Scholz përballet me trysni për shkak të numrit të madh të emigrantëve

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, do të takohet sot me 16 guvernatorët shtetërorë të Gjermanisë për të biseduar për mënyrat se si të merren me numrin ...

Scholz e dënon sulmin ndaj sinagogës në Berlin dhe zotohet për mbrojtjen e hebrenjve

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, është shprehur i zemëruar të mërkurën me një sulm kundër një sinagoge në Berlin, në të cilën u hodhën ...