Postet nga: OKB

OKB: COVID-19 ndikoi në fusha të ndryshme të jetës

Sipas OKB-së, pandemia COVID-19 ka ndikuar në familje  dhe biznese në mënyra të ndryshme. OKB thotë se ndikimet në famijle kanë qenë të shumta duke përfshirë orarin e ...

OKB: Coronavirusi po shkakton probleme në shëndetin mendor

 

Fjalimi i plotë i Konjufcës në Këshillin e Sigurimit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka publikuar fjalimin e plotë që e ka dhënë gjatë ditës së djeshme në Këshillin e Sigurimit ...

Konjufca në Këshillin e Sigurimit kërkon zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Glauk Konjufca në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën ka thënë se tani ka ...

Daçiq: Politikanët e Kosovës dëshmuan se nuk u interesojnë jetët e njerëzve

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë të OKB-së  ka komentuar situatën politike në Kosovë.

Shefi i UNMIK-ut: Agjendat personale dhe politike duhet të lihen anash për të shpëtuar jetë

Udhëheqja e fortë dhe uniteti politik janë të nevojshme në Kosovë tani më shumë se kurrë, pasi beteja po zhvillohet kundër "sfidës së madhe" të paraqitur nga ...

Konjufca ballafaqohet sonte me Daçiqin në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Glauk Konjufca, do të marrë pjesë sot në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

COVID-19 prek 189 pjesëtarë të stafit të OKB-së, tre të vdekur

Tre pjesëtarë të stafit të Kombeve të Bashkuara kanë vdekur nga komplikimet e coronavirusit në gjithë botën, dhe 189 janë pozitiv deri të dielën mbrëma, sipas zë...