Postet nga: OKB

Thaçi: Guterres Kontribuoi për Çlirimin e Kosovës

Presidenti Hashim Thaçi uroi Antonio Guterresin të zgjedhurin sekretar të përgjithshëm të OKB-së.

Mustafa Takoi John Kerry-n

Sipas një njoftimi të lëshuar nga Kryeministria takimi Mustafa-Kerry ka qenë i shkurtër, ndërsa ka ndodhur gjatë kohës sa Mustafa po qëndron në New York, ...

Protestë në Prishtinë Kundër Jeremiqit në OKB

Protesta pritet të mbahet në Sheshin “Zahir Pajaziti” me fillim në orën 12:00.

Romët e Helmuar në Kosovë Presin Drejtësinë nga OKB

Dhjetë vite pasi që u largua nga kampi Zitkovac në komunën e Zveçanit në veri të Kosovës, Fejzullah Latifi tregon pikën e saktë ku ai dikur ...

Presidentja Kroate Proteston në OKB për Pafajësinë e Sheshelit

Grabar Kitaroviq i dërgoi një letër të hapur Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Ban Ki-moon të martën duke shprehur pakënaqësinë e saj që ...

Bullgaria Kandidon Një Grua për Postin e Shefit të OKB-së

Bullgaria ka kandiduar Irina Bokova, drejtoreshë e UNESCO-s, për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, bëri të ditur të martën Ministria e Jashtme.

Vlerësime të Ndryshme për Raportin e OKB-së për Kosovën

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, në raportin e vet të fundit tremujor për Kosovën ka kritikuar veprimet e opozitës të pjesës së ...

10 Studentë të Prishtinës Shkojnë në Harvard

10 Studentë të Prishtinës Shkojnë në Harvard

Ministri i Arsimit Arsim Bajrami gjatë këtij aktiviteti tha ne do të vazhdojmë t’i përkrahim studentët dhe se fondet e ministrisë do të fokusohen pikërisht ...