Postet nga: ohër

Ohri dhe Struga me turistë, por pa fuqi punëtore

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut po përballet me mungesë të fuqisë punëtore, tani kur veçse kanë arritur turistët e parë nga vendet e Bashkimit ...

Kurti: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet menjëherë, pa vonesa

Kryeministri Albin Kurti në një postim në Twitter ka thënë se dakordimi i cili ndodhi në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet plotësisht dhe ...

Shqiptarë e serbë të zhgënjyer me aneksin e marrëveshjes Kosovë-Serbisë

Më 18 mars, Kosova dhe Serbia në Ohër të Maqedonisë së Veriut u dakorduan për aneksin e zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve.

Zbardhen lidhjet kriminale në industrinë e kanabisit mjekësor në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka promovuar në mënyrë aktive zhvillimin e një industrie të kanabisit mjekësor, por një investigim i BIRN zbulon lidhjet kriminale pas të paktën disave ...

Kurti tregon pse pati pauza gjatë takimit trepalësh në Ohër

Dy pauza jo shumë të gjata e shoqëruan takimin e sotëm trepalësh në mes Kosovës e Serbisë, të negociuar nga Bashkimi Evropian, që u mbajt në ...

Interesim shumë i madh për takimin në Ohër

Takimet maratonike të ditës së sotme kanë përfunduar para pak momenteve kanë njoftuar nga Bashkimi Evropian.

Kurti nga Ohri: Nuk kam ardhur për bisedime për bisedime por për bisedime për marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar nga qyteti i Ohrit para fillimit të takimeve në kundër të dialogut Kosovë – Serbi. Kurti ka tha se është i vë...

Zbatimi i propozimit evropian, Chollet flet për 'përfitime domethënëse' për të dyja vendet

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, në biseda të ndara telefonike, u ka thënë liderëve të Kosovës dhe Serbisë, se zbatimi i ...