Postet nga: ofensiva turke

Merkel dhe Erdogan bisedojnë për ofensivën turke në Siri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan kanë biseduar për situatën në verilindje të Sirisë.

Turqia do të ndërpresë ofensivën në Siri për ‘120 orë’

Turqia do ta ndërpresë ofensivën e saj në veri të Sirisë për 5 ditë dhe do t’i japë fund nëse forcat kurde tërhiqen nga ky ...

Turqia nis operacionin ushtarak në verilindje të Sirisë

Turqia dhe aleatët e saj rebelë sirianë kanë nisur operacionin e tyre ushtarak në verilindje të Sirisë, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Turqia Urdhëron Arrestimin e 15 Studentëve që Kundërshtuan Operacionin në Afrin

Autoritetet turke kanë urdhëruar arrestimin e 15 studentëve universitarë që kanë protestuar kundër ofensivës ushtarake të këtij vendi në rajonin Afrin të Sirisë, ka raportuar e ...

Merkel Kritikon Turqinë për Ofensivën në Afrin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kritikuar ofensivën e ushtrisë turke ndaj militantëve kurdë në qytetin sirian Afrin.

Gjermani, Përleshje Mes Protestuesve Prokurdë dhe Mbështetësve Turq

Një grup i protestuesve prokurdë janë përleshur me mbështetësit turq dhe policinë gjermane në aeroportin e Dyzeldorfit, duke lënë disa persona të lënduar.

Macron i Kërkon Erdoganit Armëpushime edhe në Afrin

Presidenti francez i deklaroi sot homologut turk, Recep Tayyip Erdogan, se armëpushimi në Siri duhet vendosur, duke përfshirë edhe rajonin kurd Afrin, ku Turqia ka ndërmarrë një ...