Postet nga: oda ekonomike e kosovës

Viva Fresh Store shpërblehet me dy çmime nga Oda Ekonomike e Kosovës

Oda Ekonomike e Kosovës në shënimin e 60 vjetorit të saj, ka ndarë shpërblimet vjetore për kompanitë më të suksesshme të Republikës së Kosovës dhe ...

Lulzim Rafuna zgjidhet kryetar i ri i Odës Ekonomike të Kosovës

Lulzim Rafuna është zgjedhur sot kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK).

Nesër mbahen zgjedhjet për kryetar të Odës Ekonomike të Kosovës

Nesër do të mbahen zgjedhjet për kryetar të Odës Ekonomike të Kosovës.

Hapet Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar "Prishtina 2022"

Është hapur Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar "Prishtina 2022".

Masat e reja, reagon kryetari i Odës Ekonomike

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi nuk po pajtohet me masat e propozuara nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Përfaqësuesit e bizneseve të Kosovës refuzojnë ftesën e Beogradit për vaksinim

Oda Ekonomike e Kosovës ka refuzuar ftesën e Odës Ekonomike të Serbisë që biznesmenët të vaksinohen kundër koronavirusit në Beograd.

Rukiqi: Barrën sociale të pandemisë po e paguajnë bizneset

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka reaguar pas vendosjes së masave të reja nga Qeveria e Kosovës kundër COVID-19.

Kryetari i Odës Ekonomike tregon projektet që kanë mundësi të përkrahen pas marrëveshjes së Uashingtonit

Kryetari Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se nga financimi amerikan kanë mundësi të përkrahen disa prej projekteve në Kosovë. Ai ka, pë...