Postet nga: OBSH

COVID-19, Kina 'refuzon t'i jap të dhëna' ekipit të OBSh-së

Kina ka refuzuar t'i dorëzojë të dhëna kyqe ekipit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po hetojnë origjinën e virusit COVID-19, ka thë...

OBSH rekomandon vaksinën e AstraZenecas për të gjitha variantet e virusit

Një grup pune i Organizatës Botërore të Shëndetësisë i përbërë nga ekspertë të imunizimit rekomandoi të mërkurën përdorimin e vaksinës ...

OBSH: Shumë pak gjasa që virusi të ketë dalë nga një laborator

Një ekip i ekspertëve ndërkombëtar që po hetojnë origjinën e virusit COVID-19 kanë hedhur poshtë teorinë se virusi erdhi nga një laborator, raporton BBC

OBSH vazhdon hetimet mbi origjinën e COVID-it

Një ekip shkencëtarësh të Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po zhvillon hetime rreth origjinës së koronavirusit të ri, vizitoi të hënën ...

Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan ku u paraqitën rastet e para me COVID-19

Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar të dielën një treg në Vuhan, ku u ...

OBSH, hetime në Wuhan për të zbuluar origjinën e koronavirusit

Një ekip i Organizatës Botërore të Shëndetësisë nisi sot (e premte) në Kinë një mision hetimor për të zbuluar origjinën e koronavirusit.

OBSH: Varianti britanik i koronavirusit është përhapur në 70 vende

Varianti i ri i koronavirusit i zbuluar për herë të parë në Britani të Madhe në fund të vitit 2020, është përhapur në 70 vende të botës, tha të ...

IPPR: OBSH dhe Kina mund të vepronin më shpejt kundër COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe Kina kanë mundur të reagojnë më shpejt, menjëherë pas paraqitjes së sëmundjes COVID-19, që e shkakton coronavirusi i ri.