Postet nga: OBSH

OBSh: COVID-19 mund të ketë vrarë mbi 80 mijë punëtorë shëndetësorë

COVID-19, sëmundja që shkakton koronavirusi, mund të ketë shkaktuar vdekjen e 80,000 deri në 180,000 punëtorëve shëndetësorë në botë, ka thënë të enjten Organizata Botërore ...

OBSh-ja paralajmëron se pandemia do të zgjasë edhe gjatë vitit 2022

Pandemia e COVID-19 do të vazhdojë edhe për një vit më shumë sesa do të duhej pasi vendet e varfra nuk po furnizohen me vaksinat kundër koronavirusit, thotë ...

OBSH: Grupi i ri, mundësia e fundit për të gjetur origjinën e COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thotë se puna e një grupi të ri hulumtues mund të jetë mundësia e fundit për të gjetur origjinën ...

Paneli i OBSH-së rekomandon dozën e tretë të vaksinës

Një grup ekspertësh që këshillon Organizatën Botërore të Shëndetësisë për vaksinat, rekomandoi që njerëzit e moshuar dhe ata me sistem të komprometuar ...

Kërkohet përkushtimi i OBSH-së për të parandaluar dhunën seksuale

Uashingtoni dhe Brukseli u janë bashkuar kryeqyteteve tjera perëndimore të premten, në thirrjen për “përkushtim të plotë” të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) ...

Stafi i OBSh-së "ka abuzuar seksualisht gratë" në RD të Kongos

Stafi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), ka qenë në mesin e 83 punëtorëve që kanë abuzuar seksualisht gra dhe vajza, sa kanë qenë duke ...

Gara globale për vaksinim, si qëndron Kosova?

Së paku 5,95 miliardë doza të vaksinave ndaj COVID-19 janë administruar deri tani në botë, të dhëna këto nga 233 vende të botës.

Shqipëria merr për herë të parë presidencën e sesionit, Manastirliu zgjidhet presidente e Sesionit të 71 të Komitetit Rajonal të OBSH-së për Evropën

Shqipëria drejton për herë të parë Sesionin e 71-të të Komitetit Rajonal të OBSH-së për Evropën, i cili po zhvillon punimet në Kopenhagen të Danimarkës, ...