Postet nga: Obiliq

Arrestohet një person i cili e kishte goditur me thikë viktimën

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Obiliq i cili dyshohet se ka therur me thikë një person tjetër.

Sipas IHMK, sot ajër me cilësi mesatare ka Prishtina

Ajër me cilësi të pranueshme për shëndetin sot ka në: Brezovicë, fshatin Dardhishtë, Drenas, Gjilan, Hani i Elezit, Mitrovicë, Obiliq, fshatin Palaj, Pejë e Prizren.

Liburn Aliu: Deponia e Mirashit në Obiliq do të mbyllet

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Instrastrukurës, Liburn Aliu pas vizitës në Deponin e Mirashit ka thënë se e njëjta do të mbyllet pas keqmenaxhimit ...

Policia arreston një shtetas maqedonas në Obiliq

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë së Veriut në Obiliq pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua kosovare.

Tre persona që këroheshin nga Policia e Kosovës, arrestohen

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Obiliq i cili ishte në kërkim nga organet e rendit, i njejti është dërguar në mbajtje.

Obiliq, zhduket një grua

Një person i gjinisë femërore është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Xhafer Gashi zgjidhet udhëheqës i Iniciativës Qytetare për Obiliqin

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka bërë të ditur se nga procesi zgjedhor i mbajtur në Iniciativën Qytetare për Obiliqin ai u zgjodh udhë...

Obiliq, arrestohet nën dyshimin se ka sulmuar bashkëshortin

Një e dyshuar është arrestuar në fshatin Plemetin të Obiliqit nën dyshimin se ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj.