Postet nga: Obiliq

Policia e kosoves

Obiliq, raportohen të shtëna me armë drejt një veture në rrugë

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se derisa ishte duke lëvizur me veturë, dy persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të ...

Vdekja e një punëtori vitin e kaluar në Obiliq, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës gjatë ditës së sotme të cilët po cilësohen si të dyshuar në rastin e vdekjes së një personi ...

Publikon foto të viktimës në rrjete sociale, rasti raportohet në Polici

Një rast i ngacmimit dyshohet të ketë ndodhur në Obiliq më 5 shkurt 2023, rreth orës 21:00.

Policia e Kosoves

Ia vjedhin 4 gjedhe nga stalla

Një burrë ka raportuar se në fshatin Kozaricë të Obiliqit i janë vjedhur 4 gjedhë në stalla nga persona të panjohur.

Baleti ‘Sisters’ shfaqet të premten në Obiliq

Shfaqja "Sisters" e Baletit Kombëtar të Kosovës, do të shfaqet të premten në qytetin e Obiliqit.

Shpërndau fotografi në rrjete sociale të një gruaje, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Obiliq nën dyshimin se ka kryer fotografi dhe incizime të paautorizuar ndaj një gruaje.

Obiliq, arrestohet pasi publikoi në rrjete sociale fotografi të ish të dashurës

Një person është arrestuar në Obiliq, pasi që ka publikuar fotografi kompromentuese në rrjete sociale të ish të dashurës së tij.

Vrasje në tentativë në Obiliq, arrestohet një person, dy të tjerë në kërkim

Një vrasje në tentativë e pjesëmarrje në rrahje ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, mbrëmë në rrugën “Hasan Prishtina” në Obiliq.