Postet nga: nxitje e urrejtjes

Përmbajtja e fletushkave që u shpërndanë në protestën e djeshme në Mitrovicën Veriore, policia nis hetimet për ‘nxitje të urrejtjes’

Qytetarë serbë kanë protestuar të hënën (12.02.2024) në Mitrovicën Veriore kundër vendimit të Bankës Qendrore për dinarin, monedha e Serbisë.

Mbishkrime të reja “Kur ushtria të kthehet në Kosovë” në Zveçan

Mbishkrime të reja me thirrje nacionaliste “Kur ushtria të kthehet në Kosovë” janë parë dhe identifikuar në Komunën e Zvecanit gjatë ditës së djeshme.

Ky është vendimi i Gjykatës për tre të dyshuarit për sulm ndaj Valon Sylës

Një muaj paraburgim i është shqiptuar si masë e sigurisë nga Gjykata e Prishtinës ndaj tre të dyshuarve për sulmin fizik ndaj gazetarit Valon Syla.

Të dyshuarit për sulmin ndaj Valon Sylës dalin para Gjykatës

Tre personat e arrestuar nën dyshimin se kanë sulmuar fizikisht gazetarin Valon Syla të martën në mbrëmjë, janë dërguar në Gjykatën Themelore të Prishtinës.

Tre të dyshuarit për sulm ndaj gazetarit Valon Syla, nesër para gjykatës

Nesër nga ora 10:00 në mëngjes, tre të dyshuarit për sulmin fizik ndaj gazetarit Valon Syla pritet të dalin se seancën e procedurës paraprake për ...

Maqedonia e Veriut ndalon regjistrimin e shoqatave që nxisin urrejtje

Shoqatat kulturore, fondacionet dhe organizatat joqeveritare që do të regjistrohen në Maqedoninë e Veriut nuk do të mund të mbajnë emra, pseudonime apo shkurtesa të personave që kanë çfarëdolloj ...

Hoqi flamurin turk dhe e hodhi në det, arrestohet një person për nxitje të urrejtjes- Video

Një 48 vjeçar është arrestuar nga forcat e rendit në Shqipëri. Kjo pasi që i njëjti po dyshohet se ka kryer veprat penale nxitje e urrejtjes dhe prishje ...

Ish ministri i dënuar nga Themelorja për mohimin e masakrës së Reçakut, më 24 qershor para Gjykatës së Apelit