Postet nga: nxenesit

Situata me COVID-19, mbyllet për dy javë Shkolla 'Faik Konica' në Prishtinë

Gjatë ditës së sotme IKSHPK njoftoi se kanë rezultuar pozitiv me coronavirus 418 persona.

‘Magjia e librit’ organizon Festival për Ditën Botërore të Fëmijëve 

Me rastin e 1 qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Shtëpia Botuese “Magjia e librit” ka ndërmarrë nismën për botimin e një libri ...

Shkollat e mesme në Kosovë në mungesë të pedagogëve dhe psikologëve

Adoleshentët në shkollat e mesme në Kosovë nuk po e kanë fatin të konsultohen me pedagogë, këta të fundit mungojnë në shumicën e shkollave, madje disa prej ...

MASHTI nxjerr Udhëzuesin për vlerësimin e nxënësve nga distanca

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka nxjerrë vendim për “Procedurat e realizimit të vlerësimit të nxënësve gjatë mësimit në distancë”, në ...

Apeli i IKSHPK: Kujdes me peshën e çantave të nxënësve

 

Nxënësit nga Mitrovica trajnohen në fushën e gazetarisë

17 nxënës nga Mitrovica vizituan zyrën e KALLXO.com, ku panë nga afër funksionimin e një redaksie mediale.

“EUREKA 7” sot sfidon afro 2000 nxënës nga e gjithë Kosova

 

Rrahje masive ndërmjet nxënësve në gjimnazin e Gjakovës

Një rrahje ndërmjet nxënësve të një shkolle ka ndodhur dje në Gjakovë, me ç’rast kanë mbetur dy të lënduar. Incidentin për portalin rtv21.tv e ...