Postet nga: nushe kuka-mekaj

Sëmuret gjykatësja, dështon seanca ndaj Milaim Zekës për mashtrimin me viza gjermane

Seanca kundër të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu e cila ishte caktuar të mbahej për sot ka dështuar.

Dëshmitari: Marrëveshja PTK – Z-Mobile ishte mekanizëm për plaçkitje të fondeve publike

Në gjykimin ndaj ish-kryetarit të bordit të Telekomit, Rexhë Gjonbalaj dhe dy ish-kryeshefëve të kësaj kompanie publike, Agron Mustafa e Ejup Qerimi, të cilët akuzohen për ...

Mungesë ajri në Gjykatë, ndërpritet seanca për Z-Mobile

Mungesa e ajrit në sallën e Gjykatës e ka shtyrë gjyqtarin Lutfi Shala ta ndërpres seancën në rastin e ish-drejtuesve të Telekomit të Kosovës, të ...

Shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarve për planifikim të sulmeve terroriste

Mungesa e anëtares së trupit gjykues Nushe Kukaj – Mekaj, bëri që të shtyhet gjykimi ndaj Bujar Behramit, Resim Kastratit, Gramos Shabanit, Albert Ademajt, Leotrim Musliut dhe Edona Halitit, ...

Milaim Zeka dhe dy të akuzuarit tjerë përballen me dëshmitarët që paguan mijëra euro për viza që nuk i morën kurrë

Tre të akuzuarit për mashtrim me viza pune të Gjermanisë, pastrim parash, shmangie nga tatimi, Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, janë ballafaquar sot në gjykatë me ...

Prishtinasi pendohet që e goditi me thikë në kokë shokun e tij

Liridon Sadiku nga Prishtina ka dalë para Gjykatës për t’u përgjigjur për lëndimet që ia kishte shkaktuar shokut të tij Fidan Mziut.

Prokurori Special: Aktakuzën për "Listat e Veteranëve" e kemi gati për t`ia dorëzuar Gjykatës

Prokurori i Prokurorisë Speciale Sylë Hoxha ka konfirmuar për Kallxo.com se sot gjatë ditës do ta dorëzojnë aktakuzën e plotësuar në rastin e njohur ...

Sylë Hoxha: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Afati i paraparë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësuar në rastin e “Veteranëve” skadon nesër.