Postet nga: Nuredin Lushtaku

Pamje: Polici me maskë e shoqëron Nuredin Lushtakun e prangosur mesazhi i tij pas paraburgimit

Nuredin Lushtaku u është drejtuar me një mesazh të shkurtër mediave në kohën kur një polic i maskuar po e shoqëronte atë në makinën e një...

Plagosja e dy policëve në Skenderaj, arma e sekuestruar është e njërit prej zyrtarëve policorë

Një armë është sekuestruar nga ngjarja e cila ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Skenderaj ku dy zyrtarë policorë morën lëndime, njëri nga ta u ...

(VIDEO) Nuredin Lushtaku filmohet i prangosur

Nuredin Lushtaku është sjellë i prangosur në objektin e Gjykatës së Mitrovicës, e cila do të caktojë masës e sigurisë.

Kërkohet paraburgimi për Nuredin Lushtakun dhe dy familjarët tij

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar masën e paraburgimit për ish- nënkryetarin e Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakun dhe dy familjarët e tjerë në ...

Nuredin Lushtaku dorëzohet në polici

Nuredin Lushtaku për të cilin prokuroria në Mitrovicë tha se është në kërkim para pak minutave është dorëzuar te organet e rendit.

Dy nga familjarët e Nuredin Lushtakut dërgohen në mbajtje

Dy familjarë të ish- nënkryetarit të Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut janë dërguar në mbajtje ndërsa dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

Lëshohet vendim për ndalim për Nuredin Lushtakun, policia në kërkim të të njëjtit  

Ish- nënkryetari i Komunës së Skenderajt po kërkohet nga ana e autoriteteve të rendit dhe drejtësisë.

Ministri Sveçla pas sulmit ndaj policëve në Skenderaj: Ngjarje e patolerueshme

Dy zyrtarë policorë janë plagosur mbrëmë rreth mesnatës në Skenderaj, njëri nga ta me armë e tjetri me mjete të forta. Në mesin e të dyshuarve pë...