Postet nga: Nuredin Lushtaku

Plagosja e policit me armë zjarri, vëllai i Nuredin Lushtakut pranon fajësinë për armëmbajtje pa leje

Ish-nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku, së bashku me dy vëllezërit e tij, Faton dhe Arif Lushtaku, kanë dalë para Gjykatës së Prizrenit pë...

Ish-nënkryetari i Skenderajt, Nuredin Lushtaku dhe dy vëllezërit e tij dalin para gjykatës

Ish-nënkryetari i Komunës së Skënderajt, Nuredin Lushtaku, së bashku me dy vëllezërit e tij, Faton dhe Arif Lushtaku, kanw dalë para Gjykatës së Prizrenit ...

Dosja e Prokurorisë për ish-nënkryetarin e Skenderajt, Nuredin Lushtaku, rreth plagosjes së një polici

Ish-nënkryetari i Skenderajt, Nuredin Lushtaku, i cili dyshohet se me familjarë ishte përfshirë në incidentin ku u plagos një polic, pritet që të përballen me aktakuzën ...

I dyshuar për sulm ndaj policëve, Nuredin Lushtaku lirohet nga paraburgimi

Nuredin Lushtaku ka konfirmuar për KALLXO.com se është liruar para pak minutash nga paraburgimi.

Vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi për Nuredin Lushtakun dhe dy të tjerëve

Gjykata e Mitrovicës ka aprovuar kërkesën e prokurorisë për të zgjatur për dy muaj vendimin për paraburgimin e ish-nënkryetarit të Komunës së ...

Problemet e Nuredin Lushtakut me politikanë e me policë

Nuredin Lushtaku, ish-nënkryetar i Skenderajt, është emri më i përfolur në opionin ditëve të fundit për shkak të incidentit, në të cilin u përfshi ai ...

Rrahjet dhe përplasjet e politikanëve kosovarë me Policinë

Zyrtarët e forcave të rendit disa herë kanë qenë cak i përplasjeve dhe sulmeve verbale e madje edhe fizike nga politikanët e Kosovës.

Lirohet nga spitali njëri polic i lënduar në incidentin me Lushtakët, tjetri vazhdon të trajtohet në Klinikën e Ortopedisë

Dy zyrtarë policorë u sulmuan të shtunën rreth mesnatës në Skenderaj, njëri nga ta u plagos me armë e tjetri pësoi lëndime trupore nga goditjet ...