Postet nga: nuredin ibishi

Gazetari Branisllav Kërstiq e krahason Policinë e Kosovës me atë të Millosheviqit

Gazetari nga Mitrovica e Veriut, Branisllav Kërstiq, ka thënë se qytetarët e komunitetit serb në veri të vendit nuk i besojnë Policisë së Kosovës.

Veriu, Asociacioni dhe dezinformatat - LIVE

Deputetë dhe aktivistë të shoqërisë civile po diskutojnë në emisionin “Kallxo Përnime” për zhvillimet në veriun e Kosovës dhe dezinformatat rreth tyre.

Ibishi: Armatimet i grupit të armatosur janë përdorur në kohën e ish-Jugosllavisë

Eksperti i sigurisë, Nuredin Ibishi në emisionin “Kallxo Përnime” ka komentuar ngjarjet e fundit në Banjskë të Zveçanit ku mbeti i vdekur rreshteri, Afrim Bunjaku.

Ibishi: DASH dhe Qeveria e Kosovës e kanë shpallur 'Wagner'-in si organizatë terroriste

Nuredin Ibishi, ish-deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se grupi "Wagner" është shpallur si organizatë terroriste nga Departamenti amerikan i Shtetit e edhe nga Qeveria e ...

Ibishi: Sot në veri nuk pati protestues, por provokues

Nuredin Ibishi, ekspert i sigurisë, duke komentuar ngjarjet e sotme në veri të Kosovës, ka thënë se ka qenë e pritshme që nuk do të ketë protesta të ...

Eksperti i sigurisë: Nuk kam parë tejkalim të forcës nga ana e policisë

Mes tensionesh dhe nën përcjelljen e forcave të rendit, Lulzim Hetemi, Izmir Zeqiri dhe Ilir Peci, kryetarë të zgjedhur të tre komunave në veri të vendit, Leposaviqit, Zubin ...

A u tentua nga policia të fshihej plagosja në Leposaviq?

Mbrëmjen e 10 prillit ishte plagosur një qytetar në komunën e Leposaviqit nga Policia e Kosovës.

Nuredin Ibishi: Pa vullnet votova për themelimin e Gjykatës Speciale

Nuredin Ibishi, i njohur me nofkën e luftës komandant « Leka” në gjykimin ndaj Salih Mustafës, ka deklaruar se formimi i kësaj gjykate ishte bërë pa ...