Postet nga: numri i ministrive

Komisioni i Venecias: Në vend të limitit të numrit të ministrive, të caktohen kritere për rritjen e numrit

Komisioni i Venecias ka trajtuar kërkesën e Qeverisë për të parë kushtetutshmërinë e Projektligjit për Qeverinë, për sa i përket numrit të ministrive ...

Ligji për Qeverinë: Maksimum 17 ministri, 3 zëvendëskryeministra, nuk lejohen koordinatorët

Projektligji për Qeverinë e Republikës së Kosovës pritet që shumë shpejt të dalë në seancë të Kuvendit të Kosovës për t’u votuar nga ana ...

Qeveria Hoti, në 4 ministri nga 5 zëvendësministra

Sa ishte pjesë e opozitës ishte shumë kritik ndaj qeverisjes së Ramush Haradinajt për numër të madh të zëvendësministrave. Por, tash kur Avdullah Hoti është ...

Sekretari i AAK-së: Kurti kopjoi modelin e 15 ministrive nga Qeveria Haradinaj

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion qeverisës, sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se Albin Kurti e ka kopjuar modelin ...

Mustafa: Propozimin për 15 ministri e bëri Kurti

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se propozimin për rritjen e numrit të ministrive në 15 e ka dhënë kandidati për kryeministër, Albin Kurti.

Zvogëlimi i numrit të ministrive rrezikon shumë vende të punës

Projeksionet e dy partive që po negociojnë rreth formimit të koalicionit qeverisës, Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për përgjysmimin e ...

Koordinatori i Haradinajt paralajmëron zgovëlimin e Ministrive

Koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik Tahiri ka bërë të ditur se në të ardhmen mund të ulet numri i Ministrive.

A do të Zvogëlohet Numri i Ministrave e Zv. Ministrave pas Zgjedhjeve?

Në #DebatPernime të gjithë përfaqësuesit e koalicioneve e partive politike premtuan se me ardhjen e tyre në pushtet do të ulin numrin e zëvendës ministrave, e ...