Postet nga: NPL 'Prishtina Parking'

Banorët nuk lejojnë punimet në parking, kryeshefi i ‘Prishtina Parking’ jep detaje të projektit

Banorë të lagjes ‘Bregu i Diellit’ në kryeqytet po kundërshtojnë ridizajnimin e parkingut nga ana e Ndërmarrjes komunale ‘Prishtina Parking’, pasi kjo e fundit, sipas tyre, nuk ka ...

‘Prishtina Parking’ nuk pranon monedhën 2 euroshe

Ndërmarrja e Komunës së Prishtinës ‘Prishtina Parking’ ka disa javë që nuk po pranon monedhën 2 euroshe në formë pagese pasi një pjesë e madhe dyshohet se ...

Arsyetimi i Përparim Ramës për ngritjen e çmimeve në parkingun nëntokësor

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se arsyeja se përse u pajtua që të ngriten çmimet në parkingun nëntokësor te kampusi i Universitetit të ...

Asamblisti i LVV-së Sveçla: Ish-asamblisti i LDK-së pritet të zgjidhet kryeshef i ‘Prishtina Parking’

Asamblisti i Vetëvendosjes, Gëzim Sveçla, ka thënë se ish-asamblisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prishtinë, Sokol Havolli, pritet të zgjidhet kryeshef i ndë...

Kontrata 750 mijë euro e 'Prishtina Parking-ut', pozitë e opozitë kërkojnë të anulohet

Ndërmarja publike lokale “Prishtina Parking” në muajin korrik ka nënshkruar kontratë të re me kompaninë “INT Class Marketing Sh.p.k” në vlerë 250 mijë euro në vit pë...

Pacolli: Të ndërpritet shqiptimi i dënimeve dhe vendosja e bllokadave nga "Prishtina Parking"

Kryetarja e Komisionit parlamentar për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim bashkë me deputetin Salih Zyba kanë takuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Banorët e lagjes 'Lakrishta', 'Qendra' dhe 'Bregu i Diellit', protestojnë kundër ndërmarrjes 'Prishtina Parking'

Banorë të lagjeve “Lakrishta”, “Qendra”, dhe “Bregu i Diellit” kanë protestuar para komunës së Prishtinës në kundërshtim të ndërmarrjes “Prishtina Parking”

Gruaja e kryeshefit të 'Prishtina Parking' punësohet në ndërmarrjen 'Pallati i Rinisë'

Mirlinda Qazimi, gruaja e kryeshefit të ndërmarrjes ‘Prishtina Parking’, Liridon Restelica, është punësuar në ndërmarrjen 'Pallati i Rinisë' në Prishtinë.