Postet nga: npb

LVV dorëzon padi kundër NPB-së dhe 3 kompanive, shkak projekti 120 milionësh

Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë ka dorëzuar padi kundër Ndërmarrjes Publike Banesore(NPB) dhe tre kompanive private, në lidhje me projektin për ndërtimin e ...

Hajdar Hoxha reagon pas shkarkimit nga NPB, e quan sulm politik e paralajmëron ankesë

Tashmë ish-kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB) Hajdar Hoxha ka paralajmëruar se do të ndjek rrugët ligjore ndaj vendimit për shkarkimin e tij.

Shkarkohet kryeshefi i NPB-së (DOKUMENT)

Hajdar Hoxha është shkarkuar nga pozita e kryeshefit të Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB).

Prishtinë, nuk kalon propozimi për të diskutuar për gjendjen në NPB

Më 23 vota pro dhe 25 kundër, nuk ka kaluar në Kuvendin Komunal të Prishtinës, propozimi i grupit të Lëvizjes Vetëvendosje për të diskutuar për gjendjen ...

PSD për bastisjen në NPB: Partia në pushtet po e përdor politikisht policinë, i ndalën kamerat

Partia Socialdemokrate (PSD) ka ngritur dyshimet për mënyrën se si është kryer bastisja tri ditë më parë në Ndërmarrjen Publike Banësore, në Prishtinë, lidhur me ...

Projekti 120 milionësh, NPB njofton se Policia kreu bastisje në zyret e tyre

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka realizuar një urdhër kontroll në Ndërmarrjen Publike Banesore (NPB).

Soliterat

'Dilemat' për renovimin e 'Soliterëve' të Ulpianës

Soliterët në lagjen Ulpiana të cilët konsiderohen si trashëgimi arkitetonike të kryeqytetit do të “vishen” edhe me një “petk” të modernizmit. Në këta soliterë, që kanë ...

Nënshkruhet marrëveshja mes MCC-së, NPB-së dhe banorëve për renovim të soliterëve në ‘Ulpianë’

Korporata e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka nënshkruar marrëveshje bashkëfinancimi me Ndërmarrjen Publike Banesore (NPB) dhe këshillin e banorëve për renovimin ...