Postet nga: Novak Gjokoviq

Gjokoviq: S’jam kundër vaksinës, por do t’i sakrifikoj trofetë nëse më kërkohet të vaksinohem

Numri një i botës në tenis, Novak Gjokoviq ka thënë se nuk është kundër vaksinës por do të sakrifikonte trofetë nëse i kërkohet të ...

Vuçiq takohet me Novak Gjokoviq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me tenistin serb, Novak Gjokoviq, i cili nuk u lejua të marr pjesë në turneun “Australian Open” sepse nuk ishte i ...

Gjokoviqit mund t'i ndalohet pjesëmarrja edhe në turnetë e tjerë nëse nuk vaksinohet

Tenisti serb Novak Gjokoviq nuk u lejua të marr pjesë në turneun “Australian Open” për arsye se nuk ishte i vaksinuar.

Çështja e vizës së Gjokoviqit do të shqyrtohet

Federata e Tenisit të Australisë tha se do ta shqyrtojë çështjen e anulimit të vizës së tenistit serb, Novak Gjokoviq pas përfundimit të turneut Australian Open.

Rasti Novak Gjokoviq, Australia i anulon vizën teniserit serb

Australia i ka revokuar vizën tenisit serb Novak Gjokoviq për të dytën herë radhazi, për të drejtën e tij për të qëndruar në ...

Kryeministri australian diskuton me homologen serbe për vizën e Gjokoviqit

Kryeministri australian, Scott Morrison ka diskutuar për tenistin serb, Novak Gjokoviq dhe vizën e tij me homologen serbe, Ana Bërnabiq, teksa tenisti vazhdon të përballet me ...

Gjokoviq para gjykatës, cilët janë skenarët?

Në Australi, të hënë do të zhvillohet seanca në rastin e tenistit serb Novak Gjokoviq. Atij iu ndalua hyrja në këtë shtet për shkak se siç u ...

Gjokoviq u fotografua me disa të rinj një ditë pasi avokatët thanë se ai doli pozitiv me COVID

Numri një i tenisit në botë, Novak Gjokoviq, duket se është fotografuar me lojtarë të rinj një ditë pasi avokatët e tij thanë se ai doli pozitiv me COVID-19 ...