Postet nga: Notre Dame

9 vjeçarja britanike dhuron 3 euro për rindërtimin e ‘Notre Dame’

Nuk janë vetëm të pasurit dhe të fuqishmit që po japin para për rindërtimin e 'Notre Dame' pasi zjarri shkatërroi katedralen e Parisit, raporton CNN.

Tërnava shpreh keqardhje për djegien e katedrales 'Notre Dame'

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Myftiu Naim Tërnava, vizitoi sot ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert.

Franca falënderon Kosovën për mbështetje pas zjarrit në Notre-Dame

Qeveria e Kosovës ka ndarë një shumë simbolike të parave prej 20 mijë eurosh në kontribut të restaurimit të Katedrales Notre-Dame në Francë që u përfshi nga një zjarr ...

Shqipëria ndan 100 mijë euro për rindërtimin e katedrales Notre-Dame

Qeveria e Shqipërisë ka vendosur që t'i japë 100 mijë euro Qeverisë së Francës për rindërtimin e katedrales Notre-Dame në Paris, pas dëmeve të shkaktuara nga ...

Haradinaj: Ndarja e fondeve për Notre-Dame, gjest mirënjohës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar për media në lidhje me ndarjen e fondeve nga Qeveria për restaurimin e katedrales Notre Dame, në Paris.

Ahmeti: Në vend të ndihmës për 'Notre Dame', të ndihmohen rastet sociale

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është shprehur kundër propozimit të Qeverisë për ndarjen e mjeteve për restaurimin e katedrales, Notre Damë.

Qeveria pritet të ndajë mjete për katedralen Notre Dame

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e Forumit të Nivelit të Lartë për koordinimin e donatorëve, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori i Francës, ...

Ambasada franceze në Prishtinë: Zjarri në Notre-Dame de Paris është një tragjedi për kombin francez

Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar pas zjarrit të djeshëm në Katedralen Notre- Dame në Paris të Francës.