Postet nga: norvegji

Norvegji, roja bregdetare shpëtoi një balenë që kishte ngecur në rrjetat e peshkatarëve - VIDEO

Roja bregdetare shpëtoi një balenë që kishte ngecur në rrjetat e peshkatarëve.

Norvegjia kujton viktimat e sulmit terrorist

Norvegjia mban të dielën një ceremoni përkujtimore për të nderuar viktimat e sulmit që ka ndodhur në Oslo, në orët e para të 25 qershorit.

Katër të plagosur pas një sulmi me thikë në Norvegji

Të paktën katër persona janë therur me thikë në një sulm në Numedal, në juglindje të Norvegjisë, tha policia lokale.

Kurti dhe anëtarë tjerë të kabinetit qeveritar, në vizitë zyrtare në Norvegji

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, zëvendësministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna dhe zë...

Kryeministri i Norvegjisë: Katër ushtarë amerikanë kanë vdekur nga rrëzimi avionit ushtarak

Kryeministri i Norvegjisë Jonas Gahr Støre tha të shtunën se katër ushtarë amerikanë kanë vdekur në një aksident avioni.

Norvegjia heq kufizimet e fundit lidhur me COVID-19

Norvegjia të shtunën (12 shkurt) hoqi kufizimet e saj përfundimtare për COVID-19, duke hequr obligimin për distancimin shoqëror dhe maskat në hapësirat e mbushura me ...

Pesë të vdekur në sulmin me hark dhe shigjetë

Pesë persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Norvegji pasi një burrë përdori një hark dhe shigjetë për t’i sulmuar ata.

Raportohet për viktima në Norvegji pas sulmit me hark dhe shigjetë

Disa persona janë vrarë dhe të tjerë janë plagour në Norvegji, pasi një person ka përdorur hark dhe shigetë për t’i sulmuar ata.